Halifeli Köyü Web Sitesi

İçişleri Bakanına Protesto

alanin-zor-anlari-33716-669x321

alanin-zor-anlari-33716-669x321

Bingöl’de yapılan saldırıda yaşamını yitiren Başkomiser Hüseyin Hatipoğlu, dün toprağa verildi. Cenazede, İçişleri Bakanı Efkan Ala da yer aldı. Cuma günü katıldığı polis cenazesinde vatan-daşların “Korkma, titre” tepkisiyle karşılaşan Ala, dün de oldukça dalgındı

Bingöl’deki saldırıda hayatını kaybeden 30 yaşındaki Başkomiser Hüseyin Hatipoğlu, dün memleketi Amasya’da gözyaşları arasında toprağa verildi. Hatipoğlu’nun cenazesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Devlet Hastanesi morgundan alınarak Hızırpaşa Mahallesi’ndeki babasının evine getirildi. Başkomiserin 3 yıllık eşi Sibel Hatipoğlu, babası 60 yaşındaki İlyas Hatipoğlu ve annesi 57 yaşındaki Adeviye Hatipoğlu törende gözyaşlarına boğuldu.

İKİ BAKAN KATILDI

Sultan 2’nci Beyazıt Camii’nde düzenlenen cenaze törenine İçişleri Bakanı Efkan Ala, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ufuk Aras, Amasya Belediye Başkanı AK Parti’li Cafer Özdemir, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri şehidin yakınları ve çok sayıda kişi katıldı. Cenaze töreni sırasında 30 kişilik bir grup caminin önünde ellerine Türk bayraklarını alarak ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganları attı. Hatipoğlu’nun babası ve akrabaları taziyeleri kabul etti.
DHA