Halifeli Köyü Web Sitesi

Boraboy Gölü

Boraboy Gölü
Tabiat harikası olarak nitelendirilen Boraboy Gölü, doğa yürüyüşünü, pikniği ve kampı masalsı bir dünyada yaşamak isteyenlerin ilk tercihleri arasında bulunuyor. Atmosferi ile insanın içini huzurla dolduran ve şehir hayatının tüm stresini yok etmeyi başaran Boraboy Gölü’nde kuşların cıvıltıları eşliğinde sevdikleriniz ile unutulmayacak anlar yaşayabilirsiniz.
Temiz hava ve ağaçların eşsiz kokuları ciğerlerinize dolarken kendinizi daha pozitif ve zinde hissedebilirsiniz. İster piknik için isterseniz kamp veya doğayla iç içe olan ağaç evlerde kalmak için gelmiş olun burada zaman geçirmek sizi çok mutlu edecek.
Gölün etrafında bir yükselip bir alçalarak ilerlemekte olan topraklı yolda fotoğraf makineniz ile harika fotoğraflar çekerek bu anları ölümsüzleştirmeyi de deneyebilirsiniz. Ormanı yansıtan bir göl, kestane ağaçlarının arasından göz kırpan sarı ve beyaz çiçekler, çamların yeşilden maviye doğru ahenkli bir şekilde değişen tonları ve ağaçların altındaki kır çiçekleri kendinizi farklı diyarlarda hissetmenize yol açacak.
Aradığınız şey; sessizlik, sakinlik ve doğa ile baş başa kalmanın vereceği huzur ise tüm aradıklarınızı Boraboy Gölü’nün eşsiz atmosferi içerisinde bulabilirsiniz.

Boraboy Gölü’nde iki tip konaklama hizmeti alabilirsiniz. Eski bungalov evler ve yeni yapılan bungalov seçeneklerini ihtiyacınıza göre tercih edebilirsiniz.
Konaklama hizmeti Boraboy Derneği tarafından titizlikle gerçekleştirilmektedir. Konaklama sezonu 1 Nisan – 1 Aralık tarihleri arasındadır.
Rezervasyon : +90 358 345 50 51
Yeni Tip Bungalov Evler (Kır Evleri):

Yeni ahşap bungalov evler 2+1, yaklaşık 60 metrekare. 1 adet ebeveyn odası, 1 adet çocuk odası, 1 ad. banyo-tuvalet ve mutfak salonundan ibaret. Çift kişilik 1 yatak, tek kişilik 2 yatak, 2 adet çekyat, masa-sandalyeler bulunmakta. Mutfak ile salon bir tutulmuş. Mutfakta elektrikli ocak, su ısıtıcısı, mutfak eşyaları (yemek takımı), buzdolabı ve mutfak dolabı bulunmakta. Banyoda elektrikli şofben bulunuyor. Ayrıca salonda klima mevcut. Her odada ayrı ayrı elbise dolapları bulunmaktadır. Televizyon mevcut.
Günlük fiyat : 120 TL

Eski Tip Ahşap Evler:
Eski bungalov evler 30-35 m2 alanlı, küçük bir mutfak, banyo-tuvalet ve tek bir odadan oluşuyor. Küçük bir de balkonu var.
Mutfak içerisinde tüplü ocak, mini buzdolabı, mutfak dolabı bulunuyor. Banyoda elektrikli sıcak su şofbeni bulunuyor. Tek odalı bu bungalov evler içerisinde, 1 adet çift kişilik yatak, 2 adet tek kişilik yatak, masa, sandalye, komodin, televizyon ve elbise dolabı bulunuyor.
Günlük fiyat : 80 TL

Boraboy Gölü Amasya ili Taşova ilçesine bağlı Boraboy Köyü sınırları içerisindedir.
Doğusunda Taşova, Batısında Suluova-Merzifon, Kuzeyinde Samsun, Kuzeybatısında Ladik, Güneyinde Turhal, Güneydoğusunda Tokat- Erbaa bulunmaktadır.
Enlem: 40.8122, Boylam: 36.1827

Amasya’dan Boraboy Gölüne Geliş
Amasya istikametinden Taşova istikametine hareket edilir, bu yolun 44. km’sinde Samsun yolu kavşağına dönülür. Girdiğimiz yol istikametinde 11 km sonra Boraboy tabelasını göreceksiniz. Bu yola sapılır ve Boraboy Köyü’nün içerisinden yukarıya doğru çıkılarak Boraboy Gölü’ne çıkılır.
Samsun’dan Boraboy Gölüne Geliş
Samsun-İstanbul yolundan Samsun’un Kavak ilçesini geçtikten 15 km. sonra Ladik yol ayrımına sapılır. Ladik’e ulaştıktan sonra Erzican-Taşova güzergahında devam edilir 34 km. sonra Boraboy Köyü’nün içinden geçerek Boraboy Gölü’ne ulaşırsınız.

Doğa harikası olan Boraboy Gölü, kamp ve piknik arayışı içerisinde olanlar için son derece ideal bir seçenek olacaktır. Doğayla baş başa kalmak isteyen herkesin gönül rahatlığıyla gelip piknik ve kamp yapabileceği Boraboy Gölü’nde günlük gıda ve diğer ihtiyaçlarınız için bakkal ve restaurantta bulunmaktadır.
Bakanlar Kurulu’nun Turizm Merkezi olarak ilan ettiği Boraboy Gölü’ndeki doğal ortamı sizlere büyülü bir dünyanın kapılarını aralayacaktır. Yerli ve yabancıların ziyaret ettiği Boraboy Gölü’nde sevdikleriniz ve aileniz ile birlikte unutulmayacak bir kamp yapabilirsiniz.
Boraboy Gölü Restaurant

Boraboy Gölü’ne gezmeye veya kamp yapmaya geldiyseniz yemek konusunu asla dert etmeyin. Kahvaltı seçenekleri ile birlikte ana yemekleri de sunmakta olan restaurantın eşsiz manzarası iştahınızı hiç olmadığı kadar kabartacak.

Lezzetli ızgara seçenekleri, birbirinden eşsiz lezzetlere sahip salata çeşitleri ve her kişinin damak zevkine uygun içecek menüsü ile doğa ile baş başa olmanın tadını çıkartacağınız Boraboy Gölü Restaurant aynı zamanda uygun fiyat seçeneklerini de sizlere sunmaktadır.

Kaynak:http://tasova.gen.tr/boraboy-golu/